Всесвітній день в'язання на публіці: хто і коли придумав це свято і як його відзначають

Всесвітній день в'язання на публіці: хто і коли придумав це свято і як його відзначають
Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

Кожну другу суботу червня в усьому світі відзначається День в'язання на публіці — World Wide Knit in Public Day.

Всесвітній день в'язання на публіці — свято неофіційний, але географічно він охопив різні країни світу, в яких є любителі в'язати гачком або спицями.

День в'язання на публіці заснувала в 2005 році француженка Даніель Лендес. На той час дівчині було 22 роки. Вона організувала збори за інтересами в одному з парків міста. Пізніше про цю зустріч розповіли в соцмережах і ЗМІ. І поступово люди в інших містах і країнах також почали збиратися разом за улюбленим заняттям. А оскільки перша зустріч проходила в другу червневу суботу, саме таку "плаваючу" дату взяли за основу.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Спочатку зустрічі для спільного в'язання були приємним проведенням часу за неспішними бесідами, але з часом набули соціальний характер. Учасники зустрічей передають готові вироби дитячим будинкам, літнім людям або тим, хто опинився в складній життєвій ситуації.

Члени спільнот вязальщиков по всьому світу протягом року влаштовують акції і флешмоби з метою допомоги нужденним, і до другої суботи червня відправляють посилки в благодійні фонди.

У Всесвітнього дня в'язання на публіці є своя емблема. Це зображення двох в'язальних спиць на тлі земної кулі, який уособлює клубок. По колу зображення супроводжує назва свята на англійській мові — World Wide Knit in Public Day.


Фото: World Wide Knit in Public Day - the official site / Facebook

Фото: World Wide Knit in Public Day — the official site / Facebook


Активісти, які долучаються до флешмобу в цей день, є представниками більш ніж 50 країн. Учасниками стають як чоловіки, так і жінки, дорослі і діти.

Свято відзначають і в Україні. Люди публікують оголошення з координатами зустрічей в соцмережах. Вхід на заходи, як правило, вільний. Такі зустрічі вже проходили в Києві, Львові та Чернігові.

У День в'язання на публіці проводять ярмарки, влаштовують виставки та покази мод, любителі в'язання обмінюються один з одним досвідом, матеріалами для свого хобі і в'язальними схемами.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *