Всесвітній день захисту слонів в зоопарках. Чим ці тварини схожі на людей

Всесвітній день захисту слонів в зоопарках. Чим ці тварини схожі на людей
Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

20 червня відзначається Всесвітній день захисту слонів в зоопарках. Мета заходів, які влаштовують в цей день, — донести до громадськості проблеми, пов'язані з часто неналежним утриманням слонів поза дикої природи.

Всесвітній день захисту слонів в зоопарках був ініційований організацією In Defense of Animals ( "На захист тварин") в 2009 році. У цей день проводяться акції та флешмоби проти утримання слонів у зоопарках, оскільки це призводить до передчасної загибелі тварин.

Акцентується увага, що слони, простір яких обмежена, змушені стояти тривалий час на твердій поверхні, внаслідок чого у них розвивається артрит. Якщо ця хвороба суглобів прогресує, тварина можуть навіть приспати в досить молодому віці.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Зоозахисники також заявляють, що багато зоопарків досі використовують жорстокі методи утримання слонів, б'ють їх і пересувають за допомогою гаків.

Важливим питанням є і саме збереження слонів в дикій природі як виду, адже зараз з 40 відомих науці порід цих тварин залишилося три.

Цікаві факти пов'язані зі специфічним органом слонів — хоботом. На ньому налічується близько 40 тис. М'язів. Єдина хрящова частина цього органу — перегородка на кінчику, що розділяє ніздрі. Хобот працює подібно насосу. За один "ковток" слон може набрати до восьми літрів води. А при зануренні слона на глибину під час плавання хобот виступає подібно трубці аквалангіста, зберігаючи кисневий баланс. Швидкість плавання слонів — 2-6 км / год. А швидкість бігу — до 35-45 км / ч.

Хобот є комунікативним органом. З його допомогою слони "спілкуються" між собою. Також вони використовують різні пози і інфразвуки, завдяки чому можуть почути один одного на відстані 10 км.


Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com


Слони — унікальні тварини, у яких розвинене самосвідомість і здатність переживати різні почуття і емоцій, схожі на людські. Вони мають гарну пам'ять і можуть дізнаватися своїх родичів навіть після довгої розлуки, а за завдані образи — мстити. Також слони можуть висловлювати відданість і ласку по відношенню до тих, хто про них піклується.

Серед слонів зустрічаються правші і лівші. Це визначають за ступенем сточеними правого або лівого бивня.

Середня тривалість життя цих тварин — до 80 років.

В індуїзмі слони є священними тваринами і уособленням божественної сили. Один з головних індуїстських богів — Ганеші — зображується з головою слона. Він уособлює мудрість.


Фото: wikipedia.org

Фото: wikipedia.org


Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *