Інсульт та інфаркт: медики назвали "серцево-судинні продукти"

Інсульт та інфаркт: медики назвали "серцево-судинні продукти"
Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

Можливо, ви чули, як в якийсь момент ваш лікар говорив вам, що краще за все дотримуватися дієти, заснованої на рослинних продуктах, і уникати оброблених, рафінованих і солодких продуктів.

Нове дослідження підкреслює важливість цієї медичної мудрості, пише Главред .

Дослідження, опубліковане в цьому місяці в Журналі Американського коледжу кардіології (JACC), показує, що дієта, що складається з продуктів, що викликають посилення запалення в організмі, пов'язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та інсульту.

Дані для дослідження були взяті з досліджень здоров'я медсестер, в яких було проаналізовано понад 210 000 чоловік, починаючи з 1986 року. Воно включало до 32 років спостереження.

Попередні дослідження показали, що дотримання більш рослинної дієти, такий як середземноморська дієта, з часом призведе до зниження ризику запального процесу.

Доктор Джун Лі, науковий співробітник відділу харчування Гарвардського університету TH Школа громадської охорони здоров'я Чана в Бостоні і провідний автор дослідження повідомили, що результати збігаються в різних когортах, а також у чоловіків і жінок.

"Запальний потенціал був в значній мірі пов'язаний з більш високою частотою серцево-судинних захворювань в порівнянні з 20 відсотками досліджуваної популяції, що споживають найбільш протизапальну дієту", — зазначила вона.

"У 20 відсотків досліджуваної групи населення, яка дотримується найбільш провоспалительной дієти, ймовірність розвитку серцевих захворювань була на 46 відсотків вище, а ймовірність інсульту — на 28 відсотків", — сказала вона.

Чи зазначає, що, хоча результати були однозначними, подальші дослідження можуть допомогти підтвердити зв'язок між певними продуктами харчування і запаленням.

"У нашому дослідженні брали участь тільки медсестри і медичні працівники, і наша досліджувана популяція була в основному білою, тому важливо розширити і відтворити наші результати на інших групах", — сказала вона. "Ми проводимо аналогічний аналіз в інших когортах з більш високою часткою афроамериканців і латиноамериканців", — додала вона.

Багато продуктів в типовому середньостатистичному раціоні викликають запалення, яке в майбутньому може привести до серцево-судинних проблем, а саме солодкі напої, оброблене м'ясо і очищене зерно.

"У зв'язку з цим дослідженням я б сказав, що краще за все скоротити споживання очищених зерен, особливо смажених зерен, а також червоного, переробленого м'яса і субпродуктів, а також солодких напоїв", — сказав Лі.

"Сказати ніколи не є ці продукти неможливо, але постарайтеся скоротити споживання цих продуктів і замінити їх цільнозерновими, рослинними або іншими корисними джерелами білка, такими як риба. Також збільште споживання листових зелених і темно-жовтих овочів і фруктів", — додала вона.

Коротше кажучи, дотримання дієти, багатої фруктами і овочами, а також цільнозерновими і корисними білками, краще для вашого здоров'я, ніж вживання рафінованих і оброблених продуктів.

Доктор Ендрю Фріман, кардіолог і директор з профілактики серцево-судинних захворювань і оздоровленню в Національному єврейському центрі охорони здоров'я в Денвері, сказав, що лікарі рекомендують це протягом багатьох років.

"Не дивно, що переважно цілісні, знежирені продукти рослинного походження, які, як відомо, мають протизапальну дію, як і раніше є кращим способом лікування", — сказав він. "Також не дивно, що такі продукти, як солодкі напої, м'ясо, сири, жирна їжа і т. Д., Пов'язані з гіршими результатами", — говорить він.

"Це просто ще один сигнал серед всього шуму, який існує навколо того, що дієта — дуже важлива частина нашого підходу до турботи про пацієнтів, а вживання переважно знежиреної, цільної їжі на рослинній дієті дійсно ефективно", — додав Фріман. .

Пошук мотивації

Той факт, що дієти на рослинній основі корисніше для здоров'я, ніж дієти, багаті обробленими харчовими продуктами, не є новим відкриттям.

Проте, нездорове харчування є звичайним явищем, при цьому хвороби серця є основною причиною смерті.

Хоча з'їсти гамбургер і картопля фрі і запити їх содовою може бути більш задовільним, ніж з'їсти салат в короткостроковій перспективі, роздуми про довгострокову перспективу можуть дати позитивні результати.

Фріман каже, що бере інтерв'ю у пацієнтів, щоб дізнатися, що особисто їх мотивує. Наприклад, більшість батьків, ймовірно, хочуть зберегти хороше здоров'я, щоб бачити, як їхні діти виходять заміж, і проводити час зі своїми онуками, коли вони виростуть.

Хоча на ринку не бракує в продуктах, які обіцяють краще здоров'я, Фріман каже, що це рішення набагато простіше: медицина способу життя.

"Люди готові на все, щоб стати здоровими, приймаючи випадкові і химерні добавки і таблетки", — сказав він. "Але, врешті-решт, якби існувала" таблетка ", більш потужна, ніж інші речовини, ви б взяли її? Ця" таблетка "- ліки від способу життя".

Фріман каже, що медицина способу життя полягає в тому, щоб вести здоровий спосіб життя: дотримуватися переважно рослинну дієту, регулярно займатися спортом, позбавлятися від стресу і висипатися.

"Ці речі, ймовірно, перемогли б переважна більшість хронічних захворювань, якби ми дійсно змогли їх реалізувати", — сказав він.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *