Ми просто не зможемо вижити: кліматолог дала страшний прогноз глобального потепління

Ми просто не зможемо вижити: кліматолог дала страшний прогноз глобального потепління
Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

В результаті глобального потепління клімат на планеті змінився настільки сильно, що виникли серйозні проблеми з водними ресурсами.

Про це в ефірі Апостроф Live на телеканалі Апостроф TV розповіла кліматолог Віра Балабух.

"Ми бачимо, що в цьому році зими не було і снігу практично не було, що призвело до таких негативних наслідків, як проблеми з водними ресурсами, водопостачанням", — сказала вона.

Балабух зазначила, що підвищення температури і зміна режиму зволоження призводять до того, що клімат в Україні стає більш середземноморським. На її думку людство до таких змін не готове.

"Довгий час вважалося, що це не серйозно, що ці зміни періодичні, все можна буде повернути назад. Лише недавно вчені прийшли до одностайної думки, що ці зміни незворотні, що це не періодичність, яка характерна для атмосферних процесів. Саме людина впливає на клімат .

Звичайно, це дуже негативно. Тільки зараз з'являється розуміння, що це досить серйозна проблема, яку потрібно вирішувати. Якщо ми не будемо нічого робити, то, врешті-решт, ми просто не зможемо вижити. Настільки серйозні ці зміни. Вони можуть стати катастрофічними для тих, хто живе в тропічних широтах або на атолових островах. Там же взагалі люди втрачають свої країни ", — сказала кліматолог.

Наприклад, такого безпрецедентного кількості ураганів, які були в цьому році, не було за всю історію. Не вистачило латинського алфавіту, щоб давати назву цим ураганів. Майже половину грецького було використано.

"Звичайно, треба розуміти, що це серйозно. Ми обов'язково повинні вживати заходів для того, щоб не допустити і призупинити такі зміни. Вони вже набрали такого величезного масштабу, частково ми напевно і не зможемо цього зробити. Навіть якщо сьогодні ми повністю припинимо викид парникових газів, то призупинити цей процес зараз ми не зможемо. Мабуть, потрібно ще сторіччя для того, щоб хоч якось повернутися назад. Якщо ми нічого не будемо робити, то попереду нас чекає катастрофа ", — попередила Балабух.

Читайте повністю на "апостроф" інтерв'ю з кліматологом: В Україні зникає питна вода, під загрозою багато областей — кліматолог Віра Балабух .

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *