Протести шахтарів: під Кропивницька гірники уранових копалень заблокували Автошляхи

Протести шахтарів: під Кропивницька гірники уранових копалень заблокували Автошляхи
Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

Під Кропивницька третю добу протестують гірники уранових шахт. Люди заблокували проїзд на трасах — смороду вімагають віплатіті Боргі Із зарплати та відновіті роботу копалень.

Це траса на Київ біля Кропивницького. Тут десятки гірніків Смолінської шахти Вже третю добу Безперервна ходять пішохіднім переходом.

Володимир Ткачов, гірник Смолінської шахти:

Намагаємось прикрутити до нас Рамус Нашої власти. У нас градообразуюче предпріятіє, тоєсть у 90% насєлєнія — женщіні, нема де працювати, в магазинах — хто работає, то зрозуміло, — нема де працювати, мужчіна являється кормільцем и єслі ми соотвєтственно НЕ работаєм, дєнєг немає. У всех шахтьоров, що тут зібралися у них у всех борги по комуналці, по магазинам, бо нема регулярних виплат по заробітнім платам, а зараз Взагалі закрили шахти.

У цілодобовій облозі шахтарі трімають три траси. Для обігріву протестувальніків розгорнулі наметові Містечка. На Інгульській, Смолінській та Новокостянтінівській шахтах Працівникам заборгувалі виплати за два місяці. А роботу копалень тепер Взагалі зупинили.

Юрій Коваленко, гірник Інгульської шахти:

Головна мета — це вівесті наші підприємства з простою, Який ми Вже місяць стоїмо. Ми боремось за ті, щоб наша область — це три шахти — не сталося тут екологічна катастрофа. Вже говорили: если шахтні води змішаються з ґрунтовімі, смороду будут радіоактівні, підуть по колодязів, річках.

А Це вже центр Кропивницького. Мітінгарі й тут. Кажуть: шахти зупинили через брак державного фінансування. Тож вімагають від Кабміну погасіті Боргі перед підпріємством и відновіті роботу східного гірнічозбагачувального комбінату.

Дмитро Бондарєв, голова Незалежної профспілки гірніків Інгульської шахти:

Ми боремось за підприємство, Пожалуйста є єдине в Україні, Пожалуйста займає 2% від відобутку урану и виготовлення концентрату уранової. Ми Хочемо, щоб це підприємство Працювало — це годує наші родини и приносити в бюджет такоже кошти.

Погасіті Боргі перед гірнікамі обіцяють до кінця тижня. А з четвертого січня відновіті роботу всех шахт східного гірничо-збагачувальний комбінату, — відповідній наказ подписал очільник підприємства.

Джерело

Більше цікавих новин читайте на сайті - SVODKA.COM.UA

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *